داستان‌های فانتزی

فقط کتاب

سلام به همه خواننده های محترم

نظرات زیادی به دستم رسید که دوستان معتقد اند مطلب های طولانی میذارم و حوصله خوندنشون رو ندارن ما هم گفتیم لطف میکنید که نظر واقعیتون رو میگید و مشکل رو رفع میکنیم.

تصمیم گرفتم برای یک بار هم که شده یه مطلب کوتا بذارم...

در حال حل جدول بودم که با کلمه افقی-سه حرفی- شاهکار شاتو بریان برخورد کردم با خودم گفتم بد نیست اپ این دفعه رو از این شخصیت بذارم...


فرانسوا رنه دو شاتوبریان (معروف به شاتوبریان) (۱۷۶۸-۱۸۴۸ میلادی) (به فرانسوی: François-René de Chateaubriand) نویسنده، شاعر و سیاست‌مدار فرانسوی در سن ملو دیده به جهان گشود. او را به عنوان بنیانگذار رمانتیسیسم در ادبیات فرانسه می‌شناسند.

زندگی

در سال ۱۷۶۸ میلادی در شهر سن ملو فرانسه و در خانواده‌ای سرشناس و ثروتمند زاده شد. او پس از تحصیلات مقدماتی به خدمت ارتش درآمد. وی در پایان زندگی سفرهایی به یونان، قسطنطنیه، فلسطین و اسپانیا کرد و در بازگشت به فرانسه به مبارزه با ناپلئون پرداخت.

آثار

شهرت عمده شاتوبریان مدیون اشعار رومانتیک و نثر شاعرانه اوست. او از پیشروان مکتب رومانتیسم فرانسه به شمار می‌رود. شاهکار او رنه است. آثار مهم او در زیر آمده‌است:

  • رنه
  • نبوغ مسیحیت
  • مناظرات پس از مرگ
  • عشق و عفت
  • موهبت آتشین مسیح
  • سفرنامه


ضمیمه نوشت1:امیدوارم با این یه پاکت حوصله  حوصلتون سر نرفته باشه!

ضمیمه نوشت 2:گاهی خیلی چیز ها رو نمیشه در این پست های طولانی هم گفت.این یه نظر به زندگی کسانی هست که مستحق این هستند بیشتر از اینها شناخته بشن...حالا چه برسه به اینکه کوتاهش هم بکنیم...خدا بخیر کنه...

ضمیمه نوشت3:تاکید روی دوتا ضمیمه بالا!

نوشته شده در سه شنبه دهم خرداد 1390ساعت 23:54 توسط حنّانه|مطالب پيشين
» آخر خط...
» او با خودش
» سیب جنگلی
» تراژدی در سه پرده
» یک فنجان سکوت
» او خودش بود یا نبود ؟!؟
» بانوی زرد
» باغ آلبالو
» الکساندر دوما پدر
» مضحک نوشت امسال من

Design By : Pars Skin


بک لینک فا